Hlavná stránka

Vyhlásenie o prístupnosti

 
     

 

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky prevádzkuje špeciálne webové sídlo www.kulturnepoukazy.sk  - prezentačná a komunikačná vrstvu Informačného systému kultúrne poukazy, ktorý zabezpečuje podporu pre dotačný systém MK SR v zmysle zákona č. 434/2010 Z. z. o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Toto webové sídlo spĺňa všetky základné štandardy prístupnosti pre informačné systémy verejnej správy určené Výnosom MF SR č. 312/2010-132 Z.z. o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy.

Webové sídlo je vytvorené s ohľadom na maximálnu prístupnosť obsahu a funkčnosť. Webové sídlo je prístupné aj po vypnutí zobrazovania obrázkov, kaskádných štýlov (CSS), s miernym obmedzením aj pri JavaScript sekvencií. Je definované v relatívnych jednotkách a jeho obsah je možné jednoducho zväčšovať a zmenšovať pomocou štandardných nástrojov webových prehliadačov.

Mnoho súborov na tomto sídle je publikovaných vo formáte *.PDF z opodstatnených dôvodov, najmä preto, že obsahujú typografické prvky i formátovanie, ktoré webový formát XHTML nepodporuje, alebo sú príliš veľké a výhodnejšie je ich stiahnutie používateľom na vlastný počítač. Pre zobrazenie týchto dokumentov je potrebné mať nainštalovaný prehliadač Adobe Reader, ktorý je voľne šíriteľný a je ho možné stiahnuť z webu spoločnosti Adobe. Ďalšie súbory sú vo formáte *.RTF, ktoré je možné zobraziť a editovať vo väčšine bežne používaných textových editoroch.

Webové sídlo bolo validované služnou W3C pre HTML Transitional 4.01 a pre CSS. V prípade akýchkoľvek problémov s prístupnosťou webového sídla kontaktujte technickú správu webu na emailovej adrese kulturnepoukazy@asc.sk.

Správcom obsahu a technickým prevádzkovateľom webu je Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

 

      

   
Vyhlásenie o prístupnosti Technická podpora Správca obsahu: ministerstvo - úradné hodiny     http://www.w3.orghttp://www.w3.org
 
     
 

Návrat na hlavnú stránku