Kultúrne poukazyMK SR

 

   

Dotačný systém Ministerstva kultúry
Slovenskej republiky
na rok 20
21

Kultúrne poukazy 2021

 

 

„Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky sa rozhodlo zmeniť Program Kultúrnych poukazov. Pripravovaný nový systém by mal zabrániť potenciálnemu zneužívaniu Kultúrnych poukazov, zároveň by mal byť flexibilnejší a najmä transparentnejší.

 

V roku 2021 Ministerstvo kultúry SR nespustí Program Kultúrne poukazy. Rezort k tomuto kroku pristúpil z viacerých dôvodov. Jednou z hlavných príčin je pretrvávajúca pandémia COVID-19, protipandemické opatrenia a dlhodobé obmedzenia hromadných podujatí.

 

Druhým dôvodom sú aktuálne priority študentov na celý rok podľa ministerstva školstva. Ako upozorňuje práve rezort školstva, študenti sa prioritne majú sústrediť na štúdium a doháňanie prípadne zmeškaného učiva  v dôsledku pandémie.

 

Ministerstvo kultúry SR zároveň pri vyhodnocovaní Programu Kultúrnych poukazov za rok 2020 odhalilo závažné nedostatky systému. Tie od roku 2006 umožňovali potenciálne zneužívanie týchto dotácií a nemuseli tak spĺňať základný cieľ, a to sprostredkovať kultúru a umenie žiakom základných škôl a inšpirovať ich k návštevám inštitúcií aj v budúcnosti.

 

Celý text tlačovej správy:  https://www.culture.gov.sk/ministerstvo/medialny-servis/aktuality-ministerstva-kultury/ministerstvo-kultury-pripravuje-novy-system-kulturnych-poukazov/

 

   
   
   
   
  Kontakty:
Ministerstvo kultúry SR
Nám. SNP 33
813 31 Bratislava

http://www.culture.gov.sk
mail: kulturnepoukazy@culture.gov.sk
   
  Úradné hodiny v podateľni:
Pondelok - Piatok
8.00 - 12.00, 12.30 - 15.00 hod.
 
 
 
 
   
 

 

Ministerstvo kultúry Slovenskej Republiky
 

      

Vyhlásenie o prístupnosti Technická podpora Správca obsahu: ministerstvo - úradné hodiny     http://www.w3.orghttp://www.w3.org